فیلم آموزش عملی برق ساختمان
فروردین
11
1399

بخش پرسش و پاسخ برای دوره آموزش عملی برق ساختمان

البته این صفحه امروز ایجاد شده و هنوز سوالی در آن مطرح نشده است.

این بخش مخصوص عزیزانی است که دوره فیلم آموزش عملی برق ساختمان را تهیه کرده اند و سوالات و ابهاماتی برایشان پیش آمده است. پس لطفاً سوالاتی را مطرح کنید که مرتبط با این دوره آموزشی باشد.

پیشنهاد می کنیم در حین تماشای دوره آموزش عملی برق ساختمان یک قلم و کاغذ کنار دستتان بگذارید و سوالاتی را که برایتان پیش می آید یاداشت کنید، و اگر تا پایان دوره به جواب نرسیدید، آنگاه در فرم پایین این صفحه سوالتان را مطرح بفرمایید و چند ساعت بعد پاسخ سوالتان را دریافت کنید.

آدرس ایمیل خود را به دقت وارد کنید، زیرا پاسخ های شما به همان آدرس ارسال خواهد شد.

با تشکر: مهندس مرادی – ۰۶ آبان ۱۳۹۹
129 سوال مطرح شده شما هم سوالی دارید؟

 • مهندس جان سلام،سوالم اینه که شما میگید سیم های پریز ۲.۵ استفاده میشه ،یعنی از فیوز تا تمامی پریزها سیم ۲.۵ بندازیم؟ضخامتش در لوله های ارتباطی(نه برگشتی)تغییر نمیکنه؟برای روشنایی چه؟همش رو ۱.۵ بندازیم؟یا سیم های ارتباطی رو ۲.۵ بندازیم و سیم های برگشتی رو ۱.۵؟سوال بعد اینکه ما نهایتا از یک فیوز ۱۶ میتونیم چندتا روشنایی بگیریم؟و در اخر اینکه از فیوز ۱۶ چندتا پریز میشه گرفت(البته بدون احتساب کولر و یخچال و …)؟

  • سلام جناب قاسمی
   بله شما باید از جعبه فیوز تا پریز های هر سرخط سیم ۲.۵ و از جعبه فیوز تا هر کلید برق از هر سرخط سیم ۱.۵ بندازین
   سیم های مدار های روشنایی هم ورودی کلید و هم برگشت کلید ها ۱.۵ باشه کافیه
   اینکه از فیوز ۱۶ آمپری چند پریز و چند لامپ میشه گرفت بستگی به مشخصات لامپ ها و همچنین نوع مصرف کننده هایی که میخواین به پریز های هر مدار متصل کنین داره و نمیشه همینطوری تصمیم گرفت اما شما باید به این صورت عمل کنین که سرخط پریز ها و لامپ های قسمت های مختلف خانه نظیر هال و پذیرایی ، اتاق خواب ها و آشپزخانه و … رو جدا بگیرین (البته به این نکته هم حتما توجه داشته باشین که سرخط لامپ ها و پریز ها باید از هم جدا باشه) ولی در کل یه فیوز ۱۶ آمپری تا ۳۵۲۰ وات توان میده

برای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.


تلفن تماس سایت آموزش برق

مجوز فعالیت سایت آموزش برق


logo-enamad logo-samandehi

محصولات آموزش برق و سیستم های حفاظتی

هدیه رایگان سایت


هم می توانید از برق کشی لذت ببرید و هم از آن درآمد خوبی کسب کنید.
اگر:
کتاب آموزش جامع برق ساختمان را خوانده باشید. برای دریافت رایگان فصل اول این کتاب در ایمیل خود، کافیست آدرس ایمیلتان را وارد کنید.سایت های همکار


سایت کالنجی

آموزش برق در شبکه های اجتماعی