0
0

هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار

18230 بازدید

بروزشده در تاریخ ۹ فروردین ۱۴۰۳

دوستان عزیزم سلام. آرزو می کنم که حالتان خوب باشد و مثل همیشه سرزنده و شاداب، به دنبال یادگیری و افزایش مهارت های خود باشید. با وجود اینکه بنده در کتاب آموزش برق ساختمان و سیستم های اعلان حریق سعی کرده‌ام که در مورد هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار توضیحات کاملی را ارائه کنم ولی بعضی از مخاطبان می خواهند که مثال های بیشتری زده شود و این مبحث را بیشتر باز کنیم.
چند روز قبل هم یکی از کاربران سایت برای بنده ایمیلی فرستاده بود و می گفت که اختلافی بین او و کارفرما پیش آمده است، مشکل آنها این بود که در زمان شروع کار، قراردادی بصورت کتبی بین آنها نوشته نشده بود و برقکار گفته بود که بصورت متر زیر بنا، برقکشی ساختمان را انجام خواهد داد، ولی نظر مالک این بود که بصورت شعله ای کار کند. و هر دو بصورت زبانی (نه کتبی) توافق کرده بودند که بصورت شعله ای و از قرار هر شعله مثلاً ۲۰۰ هزار تومان کار برقکشی این ساختمان را انجام دهد. و حالا کار برقکشی ساختمان تمام شده بود و برقکار و کارفرما سر شمردن تعداد شعله ها، و اینکه در کل، این ساختمان ۳ طبقه چند شعله دارد، اختلاف نظر داشتند. این برقکار عزیز که از کاربران سایت آموزش برق و از شرکت کنندگان دوره فیلم آموزش عملی برق ساختمان هستند، به بنده ایمیل زده بود و درخواست کرده بود تا مثل شورای حل اختلاف بین آنها داوری کنم.

ای کاش قبل از شروع هر پروژه ای یک قرارداد کتبی بصورت دست نویس بین کارفرما و برقکار نوشته شود تا شاهد این اختلاف ها و دلخوری ها در پایان کار نباشیم. یک قرارداد حتماً نباید رسمی باشد و در محضر امضا شود، حتی می تواند روی یک برگه کوچک و بصورت دست نویس باشد، ولی بایستی موارد زیر در آن قید شود.

 1. تاریخ قرارداد
 2. صمن قرارداد، یعنی اینکه چه خدمتی را ارائه می دهید و در ازای آن چه چیزی می گیرید.
 3. امضای شاهد قرارداد
 4. نحوه محاسبه دستمزد برقکار

پس پیشنهاد ما به همه برقکاران عزیز این است که قبل از شروع هر پروژه‌ای یک قرارداد کتبی بین خودشان و کارفرما امضا کنند. شاید کارفرما انسان شریف و درستکاری باشد، ولی از آنجایی که امکان دارد اجرای یک پروژه یکسال زمان ببرد و ذهن انسان فراموش می کند که چه توافقی با طرف مقابل داشته است. پس اگر هر کدام از طرفین فراموش کنند که قبلاً چه توافقی کرده اند کافیست که به قراردادشان مراجعه کنند و به این صورت اختلاف ها و دلخوری ها از بین خواهد رفت. چون اعتقاد من بر این است که اگر پروژه ای را انجام دهی و پول خوبی هم بگیری، ولی در آخر دل کارفرما را به دست نیاوری، معامله را باخته‌ای. زیرا بهترین چیزی که میتواند برای یک برقکار بازاریابی کند، کارفرماهای راضی هستند که با بازاریابی زبان به زبان، تعریف کار و انصاف شما را پیش دیگران می کنند.

انواع مدل های تعیین دستمزد برقکاری

دستمزد برقکاری ساختمان

دستمزد برقکاری ساختمان

خب بیایید ببینیم که یک برقکار به چند طریق می تواند بابت هزینه سیم کشی ساختمان از کارفرما مزد بگیرد.

 1. اجرای کار بصورت شعله ای
 2. اجرای کار بصورت متر زیر بنا
 3. اجرای کار بصورت کنتراتی
 4. اجرای کار بصورت روزمزد
 5. اجرای کار بصورت آیتمی

در ادامه هر کدام از این روش های برآورد قیمت برق کشی را توضیح می دهیم.

۱- تعیین دستمزد برقکار بصورت شعله ای

توجه: بد نیست بدانید که روش شعله ای دیگر منسوخ شده و کمتر برقکاری بصورت شعله ای کار می کند. و به شما هم پیشنهاد می کنیم که به این صورت با کارفرما قرارداد نبندید، زیرا هرچقدر هم دقیق حساب کنید، بین شما و کارفرما اختلافاتی به وجود می آید.

ابتدا چند اصطلاح را تعریف می کنیم.

شعله چیست؟ به تمام کارهایی که یک برقکار باید انجام دهد تا یک وسیله برقی، چه روشنایی و چه پریز، در یک قسمت از ساختمان روشن شود، اجرای یک شعله گفته می شود. مثلاً وقتی آقای برقکار یک قسمت را شیار میزند، آنگاه یک قوطی کلید را نصب می کند، و برای آن لوله گذاری می کند و داخل این لوله، سیم رد می کند و در نهایت کلید و سرپیچ لامپ (پاتروم) را نصب می‌کند، در واقع یک شعله را اجرا کرده است. یا مثلاً وقتی برقکاری شیارزنی می کند و بعد یک قوطی کلید را نصب می کند، و برای آن لوله گذاری می کند و در داخل این لوله ها سیم رد می کند و در نهایت یک کلید دوپل و ۲ عدد سرپیچ لامپ را نصب می کند، در واقع ۲ شعله را اجرا کرده است. پس در اجرای هر شعله، تمام کارها از شیارزنی گرفته تا، قوطی گذاری، لوله گذاری، سیمکشی و نصب کامل کلید و سرپیچ لامپ برعهده برقکار است.

دستمزد اجرای هر شعله در شهرهای مختلف متفاوت است مثلاً برای امسال یعنی سال ۱۴۰۳ در تهران حدوداً ۲۳۰ هزار تومان و در شهرهای بزرگ ۲۰۰ هزار تومان و در شهرستان ها حدوداً ۱۵۰ هزار تومان است.

بد نیست بدانید که هر کدام از پریزهای تلفن، پریزهای برق، پریزهای آنتن، شستی زنگ، خودِ زنگ و هر کدام از کلیدهای مینیاتوری داخل جعبه فیوز هم هر کدام یک شعله حساب می شوند. ولی کلید کولر استثنائاً ۳ شعله حساب می شود، چون ۳ کلید روی آن قرار دارد.

یک مدار کلید تبدیل، فتوسل، تایمر راه پله، کلید محافظ جان، هر کدام دو شعله حساب می شوند.

برای اینکه مطمئن شوم این قسمت را خوب فهمیده‌اید، حالا من از شما سوال می‌پرسم!!!

سوال شماره ۱

اگر ۵ چراغ جدا از یکدیگر با یک کلید یک پل خاموش و روشن شود، چون کلید همه آنها مشترک است، در این حالت ما کلاً ۱ شعله داریم یا ۵ شعله؟ پاسخ: در این حالت ما ۵ شعله داریم، چون ۵ وسیله برقی مجزا از یکدیگر داریم.

سوال شماره ۲

فرض کنید که ما یک لوستر داریم که این لوستر ۱۰ عدد لامپ دارد و با یک کلید یک پل خاموش و روشن می شود. در این حالت ما کلاً چند شعله داریم؟ پاسخ: در این حالت ما کلاً یک شعله داریم، زیرا ما با فشار دادن یک کلید یک پل تنها یک وسیله برقی را در یک نقطه مشخص روشن کرده‌ایم. پس هزینه یک شعله باید از کارفرما گرفته شود ولی هزینه نصب لوستر که حدوداً ۲۵۰ هزار تومان است باید جداگانه حساب شود.

توجه۱: اگر برقکار بخواهد بجای یک سرپیچ لامپ معمولی یک مهتابی یا لوستر یا فن سرویس بهداشتی را نصب کند، قضیه فرق می کند. و در این حالت باید برای نصب، مهتابی، لوستر و فن دستمزد جداگانه بگیرد. ولی الباقی کار، یعنی نصب کلید، لوله گذاری و سیمکشی داخل لوله ها یک شعله حساب می‌شود.

توجه۲: در مدل شعله ای، نصب آیفون و پنکه سقفی بصورت شعله ای حساب نمی شوند و برای این موارد باید آیتمی مبلغی را تعیین کنید. مثلاً اجرت نصب یک پنل آیفون تصویری به همراه قفل بازکن ۲۵۰ هزار تومان و اجرت نصب هر مانیتور در داخل واحدها ۱۴۰ هزار تومان است. که من در کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری در مورد اجرت نصب و تعمیرات آیفون ها کامل توضیح داده‌ام.

 

۲- تعیین دستمزد برقکاری بصورت متر زیر بنا

روش دوم که بیشتر برقکارها و پیمانکارهای بزرگ به این طریق قرارداد می بندند، به این صورت است که، کار را به صورت مترمربع از زیر بنای ساختمان قیمت گذاری می‌کنند، که این مبلغ در سال ۱۴۰۱ برای یک ساختمان مسکونی (با برقکشی کاملاً معمولی) برای هر متر مربع:
• بین ۷۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ تومان برای شهرهای کوچک
• بین ۹۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان برای شهرهای بزرگ
• و بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ تومان برای تهران بزرگ قیمت گذاری می شود.
• برای ساختمان های اداری و تجاری و هتل ها که پیچیدگی کار بیشتر است این مبلغ می تواند تا ۲۰۰۰۰۰ تومان هم قیمت گذاری شود.

برای تعیین دستمزد بصورت متر زیر بنا هم یک مثال میزنیم تا بهتر متوجه شوید، فرضاً کارفرما یک ساختمان ویلایی ۱۰۰ متری دارد، و از شما می خواهد که به عنوان یک برقکار، برای اجرای این پروژه قیمت بدهید. در این حالت هزینه اجرای کامل برقکشی این منزل مسکونی در یک شهر کوچک چیزی بین ۷ تا ۸ میلیون تومان و برای یک شهر بزرگ بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان باید دستمزد بگیرید. که البته هزینه نصب لوسترها، هزینه نصب گوشی و پنل آیفون، هزینه نصب کولر آبی و آنتن روی پشت بام را باید جدا از این مبلغ حساب کنید. و تعداد هالوژن ها هم در این حالت نباید از ۱۰ عدد بیشتر شود، و اگر اطراف سقف پذیرایی و اتاق خواب ها تعداد بیشتری هالوژن وجود داشته باشد، باید هزینه هر هالوژن اضافی بصورت آیتمی حساب شود.

سوال؟؟؟

هزینه اجرای برقکشی یک واحد مسکونی ۷۰ متری در شهر تهران که به صورت متر زیر بنا با کارفرما قرارداد بسته اید چقدر می شود؟ پاسخ: از آنجایی که هر متر مربع سیمکشی ساختمان در تهران حدوداً ۱۲۰ هزار تومان است. پس هزینه سیمکشی کل این واحد، حدوداً هشت میلیون و چهارصد هزار تومان می شود.

پیشنهاد: بهترین روش برای قیمت گذاری روی دستمزد برقکار، اجرای کار بصورت متر زیر بناست، زیرا صفر تا صد کار برعهده برقکار است و در این صورت هیچ اختلافی بین برقکار و کارفرما ایجاد نمی شود، پس همیشه سعی کنید به این صورت با کارفرما قرارداد ببندید.

۳- تعیین دستمزد برقکار بصورت کنتراتی

در این نکته بحثی نیست که اگر کاری را بصورت کنتراتی به شخصی بسپارید، سرعت اجرای آن شخص در انجام آن کار چند برابر خواهد شد و شخص با عشق و علاقه بیشتری مشغول کار خواهد شد. یک مثال از انجام کار بصورت کنتراتی برایتان میزنم که مزیت های این روش را بهتر درک کنید. فرض کنید شما مالک یک ساختمان ۳ طبقه هستید و حالا مشغول ساخت این ساختمان هستید. یک کامیون ماسه خریده‌اید و برای انتقال این ماسه ها به طبقه سوم ساختمان به دنبال ۲ نفر کارگر می‌گردید. به ایستگاه کارگران می روید و ۲ کارگر را به سر پروژه می آورید. یک حالت این است که شما به آنها بصورت روزمزد، دستمزد بدهید و قرار بگذارید که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر برای شما کار کنند و ماسه ها را جابجا کنند، در این حالت شما همیشه باید روی سر کارگرها بایستید تا آنها از زیر کار در نروند. چون آنها می دانند که چه سریعتر کار کنند چه آهسته تر، باید تا ساعت ۵ بعد از ظهر در خدمت شما باشند. تازه بعضی هایشان انتظار دارند که صبحانه و نهارشان را هم شما تقبل کنید. و یک حالت دیگر هم این است که شما کار را بصورت کنتراتی به آنها واگذار کنید، یعنی بگویید من بابت جابجایی تمام این ماسه ها ۶۰۰ هزار تومان به شما می‌دهم و حالا این بستگی به خودتان دارد که کار را یک ساعته تمام کنید یا یک روزه، و اگر زودتر تمام کردید می توانید بروید و استراحت کنید. مطمئن باشید اگر کار تا ساعت ۱۰ شب هم طول بکشد، و حتی اگر شما روی سر کارگرها نباشید، آنها کار را با سرعت خیلی زیاد انجام خواهند داد. زیرا می دانند که برای خودشان کار می کنند و اگر هم سریعتر تمام کنند، میتوانند بروند منزل و استراحت کنند.

شما نیز می توانید از کارفرما بخواهید که بعضی کارها را بصورت کنتراتی به شما واگذار کند. فرضاً مالک یک ویلا می‌خواهد تعدادی پایه چراغ پارکی در محوطه ویلا نصب کند. شما با خود حساب می‌کنید که می توانید با یک نفر شاگرد در مدت زمان ۲ روز، کانال های لازم را در محوطه حفر کنید و تمام آن پایه چراغ ها را نصب کنید. به همین خاطر می توانید به کارفرما بگویید که مثلاً من صفر تا صد این پروژه را به مبلغ ۵ میلیون تومان برای شما انجام می دهم. خیلی از کارفرماها مایلند که به این صورت قرارداد ببندند، زیرا خیالشان راحت است که برقکار با سرعت بیشتری پروژه را تحویل می دهد، و در اینجا دیگر ساعت کاری مهم نیست و برقکار هم انگیزه پیدا میکند که تا ساعت ۱۰ شب کار کند تا دستمزد بیشتری عایدش شود.

۴- تعیین دستمزد برقکار بصورت روز مزد

روش بعدی برای تعیین دستمزد برقکار به این صورت است که مقدار کار کم است و کارها بیشتر بصورت خورده کاری و پراکنده هستند که شما در همان ابتدای کار نمی توانید تخمین بزنید که این پروژه چه مدت زمان می برد. در این صورت میتوانید بصورت روزمزدی یا ساعتی از کارفرما مزد بگیرید.
فرضاً مدیر یک ساختمان می خواهد دستی به سر و روی برق مجتمع بکشد. و کلیدهای خراب را تعویض و سنسورهای معیوب را تعمیر یا تعویض کند. ولی خودش هم نمی داند که چه تعداد از کلیدها، چراغ ها و سنسور حرکتی خراب شده‌اند. و احتمال دارد که در میان کار، بعضی چیزهای دیگر یادش بیاید یا مثلاً برای بعضی قسمت‌ها چشم راه پله جدید نصب کند. در این صورت شما می توانید از ایشان بخواهید که بصورت روز مزد برایش کار کنید. و اگر قرار باشد که روز مزدی کار کنید باید از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر (در بعضی شهرها تا ۴) در خدمت کارفرما باشید و هر کاری را که ایشان از شما خواست انجام دهید.
مبلغ روزمزد برای یک نفر برقکار ماهر در سال ۱۴۰۱ در شهرهای کوچک ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان و در شهرهای بزرگ ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است. دستمزد شاگرد وردست برقکار هم بسته به مهارتش ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.

۵- تعیین هزینه سیم کشی ساختمان بصورت آیتمی

یک مدل دیگر از روش های قیمت گذاری و تعیین هزینه سیم کشی ساختمان ، بصورت آیتمی است. که کم کم دارد بین برقکارها جا باز می کند. از این مدل بیشتر برای پروژه های بزرگ مسکونی، یا اداری، یا تجاری و یا هتل ها استفاده می شود. به این صورت که مراحل انجام یک کار بزرگ را به آیتم های خیلی ریز تقسیم می کنند و برقکار به ازای انجام هر مقدار از این آیتم ها مزد دریافت می کند. مثلاً برای هر متر شیار زنی ۱۵۰۰۰ تومان، برای نصب هر عدد قوطی کلید برق ۲۳۰۰۰ تومان، برای نصب هر متر لوله پی وی سی برق ۶۵۰۰ تومان، برای رد کردن هر متر سیم داخل لوله ها ۳۵۰۰ تومان، برای نصب هر کلید یا پریز ۳۰۰۰۰ تومان و برای نصب هر سرپیچ لامپ ۲۰۰۰۰ تومان اجرت می گیرند. این عددهایی که گفته شد برای هر شهر اندکی متفاوت است و اتحادیه برق و الکترونیک هر شهر وظیفه دارد که در ابتدای هر سال این قیمت ها را مشخص کند، که به آن نرخ نامه برق ساختمان یا فهرست بهای دستمزد گفته می‌شود. مثلاً نرخ نامه شهر شیراز و اصفهان را که با جستجو در گوگل پیدا کرده‌ام در پایین برای شما قرار می دهم. اگر شما هم در گوگل سرچ کنید، شاید نرخ نامه شهر خودتان را پیدا کنید. در غیر اینصورت باید حضوراً به دفتر اتحادیه برق شهرتان بروید و نرخ نامه شهر خودتان را دریافت کنید و بر طبق آن از مشتری دستمزد بگیرید.

نرخ نامه خدمات برق ساختمان شهر اصفهان سال ۱۴۰۳

نرخ نامه خدمات برق ساختمان شهر اصفهان سال ۱۴۰۱

قیمت برقکاری شعله ای اصفهان سال ۱۴۰۱

لیست دستمزد برقکار بندر ماهشهر سال ۱۴۰۱

نرخ هزینه سیمکشی ساختمان بندر امام خمینی ۱۴۰۱

نرخنامه سیمکشی ساختمان شیراز سال ۱۳۹۸

اجرت تاسیسات برقی تهران ۱۳۹۸

مبلغ دستمزد برقکاری ساختمان اصفهان ۱۳۹۸

 

تقاضا: دوستان عزیز اگر نرخ نامه برق کشی شهر خود را دریافت کرده اید، ممنون میشوم با گوشی موبایلتان از آن عکس بگیرید و از طریق واتس آپ برای من ارسال کنید تا آن را در سایت قرار دهم تا همه کاربران از آن استفاده کنند. شماره واتس آپ ۰۹۱۹۴۰۵۳۸۵۳

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از مغازه دار یا فروشنده ای درخواست تخفیف بیشتر کنید. در این صورت آقای مغازه دار یا فروشنده به برگه نرخ نامه اتحادیه که در گوشه ای از مغازه اش چسبانده است اشاره می کند و می گوید “ببینید من حتی از نرخنامه اتحادیه هم برای شما کمتر حساب کرده‌ام، لطفا بیشتر از این چانه نزنید”. خب شما هم همین کار را انجام دهید، از نرخنامه برقکاری شهرتان یک پرینت بگیرید و همراه خود داشته باشید تا مثلاً وقتی مشتری به شما می گوید”چه خبره برای نصب یک آیفون تصویری ۴۰۰ تومن می‌گیری؟؟؟!!! در اینصورت کافیست نرخنامه را به مشتری نشان دهید تا مطمئن شود که بیشتر از عرف بازار دستمزد نمی‌گیرید.

نکته: در تمام این ۵ مدل، هر گونه ماهیچه کشی و محافظت از لوله های برق از آسیب و سرقت آنها برعهده کارفرماست. این قیمت ها برای ساختمان های تا ارتفاع ۳ متر است و برای ساختمان های با سقف های بلندتر باید درصدی اضافه شود و وظیفه تهیه و نصب داربست یا چهارپایه برعهده کارفرماست.

مسابقه این هفته برای مقاله هزینه سیم کشی ساختمان:

همه ما قبول داریم که شغل برقکاری شغلی ست با دردسر زیاد و درآمد نسبتاً کم. بنظر شما یک برقکار یا نصاب سیستم های حفاظتی چه کارهایی می تواند انجام دهد که درآمدش بیشتر شود؟ و اینکه چطور می تواند پروژه های بیشتری را دست بگیرد بدون اینکه لازم باشد زیر آب سایر همکاران خود را بزند یا قیمت کارش را برای به دست آوردن یک پروژه پایین بیاورد؟
تنها کافیست چند تا از راه حل ها را نام ببرید. به کسی که بهترین راه حل ها را ارائه دهد یک نسخه از کتاب آموزش جامع برق ساختمان و سیستم های اعلام حریق یا کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری، به انتخاب خودش هدیه داده می‌شود. و اگر شخص برنده همه کتاب ها را تهیه کرده باشد مبلغ کتاب به او داده خواهد شد. به نمایندگی از تمام دوستان، نفر برنده را بنده، مهندس سعادت‌پور و مهندس شیخ ‌انصاری انتخاب می کنیم.

پیوست در تاریخ ۱ اسفند:

برنده این مسابقه آقای مجتبی نقوی انتخاب شد. چون به مواردی بیشتری اشاره کرده و نظرات ایشان مورد تایید ما است. پاسخ ایشان به شرح زیر بود.

سلام و احترام
من فکر میکنم اولین چیزهایی که نیازه تا به اهداف ذکر شده برسیم علاقه مهارت و دقت هست وقتی این عوامل رو در خودمون پرورش بدیم با یک برنامه ریزی دقیق و بازاریابی با استفاده از روش های نو مثل پنل های ارسال پیامک، ایجاد سایت یا وبلاگ و کانال های شبکه های اجتماعی و یا تبلیغات خلاقانه مثل چاپ روی لیوان میتونه خیلی تاثیر گذار باشه. خیلی مهمه که به کارمون علاقه داشته باشیم و اونو با منت و از سرناچاری انجام ندیم. وقتی علاقه داشته باشیم شک نکنید میریم دنبال یادگیری و افزایش مهارت و به روز کردن دانشمون و استفاده از بهترین روشهای انجام کار. حالا وقتی مهارت رو بدست آوردیم باید اونو با دقت اجرا کنید تو این مرحله ما وارد یک فضای رقابتی بین خودمون و همکارا میشیم و همیشه قیمتی به کارفرما بدیم که ارزش مهارت و دقتمون کم نشه و بازار رو برای همکارامون هم خراب نکنیم. وقتی اونا هم متوجه این موضوع بشن که ما کارهامون رو به بهترین روش اجرا میکنیم مطمئنا کار رو به قیمت معقولانه ای به ما میدن. حفظ مشتری هم نکته خیلی مهمی هست. خیلی جاها دیدم که برخی همکارا از انجام پروژه های کوچیک یا حتی خرده کاری ها کناره گیری می‌کنند در حالی که برقکار باید همیشه حاضر باشه و برای مشتری وقت و ارزش قائل باشه چه بسا نیاز مشتری تعویض یه فیوز یا سرپیچ باشه و خیلی خوبه اگر بتونیم یک اکیپ فعال و متخصص درست کنیم و تبلیغات مستمر داشته باشم.
با تشکر

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://amoozesh-bargh.ir/?p=6532
اشتراک گذاری:
مهندس مرادی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

129 نظر در مورد هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. با سلام و عرض ادب و احترام و خسته نباشید خدمت دوست بسیار محترمم. مطالبتان بسیار عالی و به درد بخور بود و کاملا مطالعه و پسندیدم و یه پیشنهاد دارم اگه قیمت ها را هم بروز فرمایید بسیار عالی خواهند شد زیرا قیمت امسال با ۹۹ بسیار متفاوت می باشد. با احترام

  ۱۸

   1. سلام و عرض ادب لطفا بفرمایید اجرت انجام پروژه ۱۲ واحدی هر واحد ۷۵ متر همراه با دو طبقه پارکینگ در تهران که شامل برق ، ارت ، اعلام حریق ، سیم کشی دوربین ، تامین برق اتاق آسانسور می‌باشد برای اجرا در سال ۱۴۰۲ چقدر می‌باشد و دوم اینکه هزینه کندن دیوارها ( با تیشه یا شیار کن ) و سوراخها در کف و سقف بتن به عهده مجری است یا کارفرما ، بسیار متشکرم

    ۱۶

    1. سلام جناب شعاعی، هنوز نرخ نامه سال ۱۴۰۲ نیومده. ولی با توجه به افزایش ۲۷ درصدی حقوق کارگران، احتمالا دستمزد برقکار هم ۲۷ درصد بیشتر بشه.
     هزینه شیارزنی در هر شهری متفاوت هست، مثلاً در مشهد شیارزنی برعهده برقکار است ولی در تهران برعهده کارفرما.

     ۱۶

 2. داداش من‌ میخام بصورت کنترات فقد کف واحد ۵۰ ۶۰ متری رو فنر برق بزنم دوتا اتاق خاب با سالن بدون سرویس ها واحدی چند قیمت بدم ؟؟

  ۱۵

  1. سلام، بله فهرست بها حاصل جمع دستمزد با مصالح هست، اگر فقط قیمت دستمزد رو بخواین باید مراجعه کنید اتحادیه برقکاران شهرتون و لیست قیمت سال جدید رو بگیرید. چون ما نداریم.

   ۱۶

  1. سلام، شرمنده دم دست نیست که واستون ارسال کنم.
   دوستان اگر کسی داره برای من ارسال کنه تا در سایت قرار بدیم و دوستان برقکار با قیمت های جدید کار کنن. شماره واتس آپ ۰۹۱۹۴۰۵۳۸۵۳

   ۱۳

 3. سلام
  مهندس وقت بخیر
  اجرت سیم کشی ۵ واحد ۱۰۰ متری و ۱ واحد ۶۰ متری و پارکینگ ۱۰۰ متری در تهران چقدره؟ با راه پله و آیفون تصویری و آنتن تلویزیون؟

  ۱۳

   1. سلام مهندس جان من یک واحد ۱۱۰ متری رو به صورت کاملا حرفه ایی سیم کشی کردم به طوری که ۵۶ هالوژن ۸۰ متر ریسه یا همون شلنگی ۶۵ عدد شعله سه عدد چراغ دیواری و آیفون تصویری و آنتن و تلفن هم کشیدم میخواستم بدونم اجرتم در چه حدی هس

    ۱۵

    1. سلام آقا امین، دیگه فکر نمی کنم کسی بصورت شعله ای حساب کتاب کنه، الان بیشتر بصورت متر زیر بنا کار می کنن و باید سوال کنید متر زیربنا در شهر شما چقدر هست. این رو از اتحادیه شهرتون سوال کنید.
     ولی هزینه هالوژن ها اگر بیشتر از ۲۰ تا باشند، و هزینه نورمخفی ها بصورت آیتمی حساب میشه و به اون هزینه کلی اضافه میشه.

     ۱۵

    1. سلام، هم واحدی میتونید حساب کنید و هم بصورت متر طول حساب کنید. امسال قیمت هر متر شیارزنی حدودا ۱۵ هزار تومن هست.

     ۱۶

     1. جناب مهندس کند کاری شیاری که زدم هم بر عهده خودم هست یاخیر؟؟؟؟یعنی منظورم این هست که شیارزنی با کنده کاری هردو باهم متری ۱۵هزار هست یاخیر؟؟؟؟؟

      ۱۵

     2. سلام، بله منظور از شیارزنی، هم شیارزنی هست و هم کنده کاری. اینها با هم میشه متری ۱۵ هزار تومن.

      ۱۸

 4. سلام تشکر بابت راهنمایی هاتون دستمزد یه واحد ۱۰۰متری با لوله گذاری دوربین ودزدگیر چند میشه زیر بنایی کنده کاری با برقکار ۰ تا صد

  ۱۵

 5. چقدر خوبه که خیلی از کارا دیگه اینترنتی شده.. حتی تو خدمات لوله بازکنی برچسب ها هم دورشون تموم شده و این خدمات رو هم الان میشه آنلاین دریافت کرد… خدمات اینترنتی تو این اوضاع کمک عالی ایه مثل خدمات خوب سایت شما

  ۱۶

  1. سلام، بله کاملاً با شما موافقم. اونهایی هم که هنوز برچسب می چسبونن رو در و دیوار کم کم دارن منقرض میشن و اونهایی موفق هستند که به سمت اینترنتی شدن پیش میرن.

   ۱۵

 6. با سلام
  بنده یک ساختمان دارم به متراژ ۱۸۰ متر که شیارزنی و نصب قوطی و بعضی جاها سیم کشی نیز انجام شد برای لوله گذاری کف و اتصال به لوله دیوار و سیم کشی به چه صورت دستمزد محاسبه می شود

  ۱۶

  1. سلام جناب قریب، اگر متر زیر بنا با برقکار صحبت کردید در اینصورت هر کدوم از مراحل برقکاری که کامل انجام بشه، مالک باید یک درصدی از هزینه کل رو به برقکار پرداخت کنه.
   یعنی شیارزنی ۲۰ درصد، قوطی گذاری ۱۰ درصد، لوله گذاری ۳۰ درصد، سیمکشی ۲۰ درصد، نصبیات هم ۲۰ درصد از هزینه کل رو تشکیل میدن.

   ۱۶

 7. سلام مهندس خسته نباشی یک سوال داشتم خدمتت که بنده تو مشهد که شهر بزرگیه ساختمون نیمه کاره ۳ تا واحد کامل برق کشی کردم الان چقدر باید از کارفرما بگیرم؟

  ۱۱

 8. سلام وعرض خسته نباشید و پوزش میخام که مزاحمتون شدم آقای مهندس مرادی ببخشید بخدا واقعا ذهن من درگیر شده واسه همین مزاحمتون شدم قربان بنده ساکن مشهد هستم کلاس دوازدهم (رشته برق کشی ساختمان فنی حرفه ای) میخاستم از شما بپرسم قربان که اولا که از بازار کار خبری ندارم متاسفانه میگفتن قبل اپیدمی کرونا خوب بود ولی بازم نمیدونم. دوم اینکه به نظر شما بعد از اخذ دیپلم وارد بازار کار بشم گیج شدم بخدا نمیدونم چیکار باید بکنم، برم دانشگاه یا نه برم بازار کار قربان؟ ممنونم اگه مهندس جواب بدی.

  ۱۴

 9. سلام علیکم مهندس مرادی
  ببخشید یک سوال دارم

  ایاب وذهاب به عهده کارفرما میباشد؟

  یعنی وقتی میریم واسه انجام کاری اتصالی یا هر مشکل برقی یا نصب وعیب یابی آیفن

  باید هزینه ایاب وذهاب رو هم کارفرما پرداخت کند؟

  ممنون میشم کامل توضیح بفرمایید

  ۱۴

  1. سلام مهندس ببخشید مزاحمت شدم دوباره ساختمان ۶۰ متری سیم کشی کردم با صاحب خونه به مشکل برخوردم الان آیتمی جناب مهندس الان بنده ساختمان ۶۰ متری چقدر میشه هم به صورت آیتمی بگین هم متر زیر بنا, ببخشید وقتتونو گرفتم قربان حرف شما سنده

   ۱۴

   1. سلام، آیتمی رو نمیشه دقیق بگم، و خودتون باید بشمارید و طبق نرخنامه حساب کتاب کنید، ولی همیشه آیتمی از متر زیر بنا بیشتر در میاد. ولی در شهرهای نسبتاً بزرگ برقکشی این واحد حدوداً یک میلیون و پانصد میشه.

    ۱۲

  1. سلام دوست عزیز، ممنون که گوشزد کردید، این قیمت ها برای سال قبل بود که هنوز تغییرشون نداده بودیم، حالا قیمت ها اصلاح شد.

   ۱۶

  2. سلام علیرضا جان.ببخشید ما الان کرمانشاه هستیم متری زیربنا۲۰هزارتا۳۰هزارتومان کار میکنند

   آیتمی هم شعله ای ۲۵تا۳۵هزارتومان
   فیوز هم حدودا۳۰هزارتومان
   لوله متری خبر ندارم چقدر
   نصب حبابی وفن دانه ای حداقل۲۰هزار
   نصب سنسوری حداقل۴۰هزار
   نصب کولر با آب و برق و برزنت و …. ۲۰۰هزار
   نصب آیفن تا قیمت ۱۰میلیون تومان ۱۵درصد قیمت آیفن
   البته توافق طرفین هم در تمام موارد بالا لازم میباشد

   ۱۸

 10. سلام،خیلی عالی بود استفاده کردم،دست شما درد نکنه ،اکیپ کاردان و وارد دارم و به دنبال کار هستم.۰۹۱۲۳۰۲۴۵۴۷/اسماعیلیان

  ۱۹

   1. سلام ..خسته نباشین..دستمزد برق کشی نمای ساختمان چطوری حساب میشه…مثلا یه نمای ساختمان ۵۰عدد لامپ ۵ وات و ۳۰ متر شیلنگ نور مخفی داره…در کل چطور حساب میشه

    ۱۶

    1. سلام، مرسی. نصب هر کدوم از این موارد بصورت آیتمی هست، یکی از نرخ نامه های بالا رو دانلود کنید و قیمت هر آیتم رو نگاه کنید.

     ۱۵

 11. سلام.برای یک اتاقک ۳۰ متری میخواهیم دو تا مهتابی و یک لامپ داشته باشیم ودر دو طرف،پریز برق داشته باشیم.هزینه برق کشی چقدر میشه?+سیم کشی ایفون معمولی،به فاصله ی سه متر ازاتاقک

  ۱۶

  1. سلام جناب محبی، دقیق توضیح ندادین. و برای هر شهر هم فرق میکنه. ولی مثلاً اگر برای تهران یک برقکار بخواد بصورت متر زیر بنا کار رو از صفر انجام بده، حدود ۹۰۰ هزار تومن.

   ۱۴

شروع گفتگو در واتساپ
1
آیا نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ
خانم داوودی آنلاین است.
سلام. داوودی هستم، مدیر فروش
هر سوالی که در مورد نحوه خرید کتاب ها و دوره های آموزشی دارید، بنده درخدمتم.
شماره واتساپ: 09194053853