فیلم آموزش عملی برق ساختمان
دی
4
1397

هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار

توجه: با توجه به افزایش دستمزد برقکارها و تکنسین ها، به تمام مبالغ ذکر شده در پایین، باید 30 تا 40 درصد اضافه کنید.

اگر حوصله خواندن این مقاله را ندارید می توانید فایل صوتی آن را از قسمت پایین گوش کنید.

دوستان عزیزم سلام. آرزو می کنم که حالتان خوب باشد و مثل همیشه سرزنده و شاداب، به دنبال یادگیری و افزایش مهارت های خود باشید. با وجود اینکه بنده در کتاب آموزش برق ساختمان و سیستم های اعلان حریق سعی کرده‌ام که در مورد هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار توضیحات کاملی را ارائه کنم ولی بعضی از مخاطبان می خواهند که مثال های بیشتری زده شود و این مبحث را بیشتر باز کنیم.
چند روز قبل هم یکی از کاربران سایت برای بنده ایمیلی فرستاده بود و می گفت که اختلافی بین او و کارفرما پیش آمده است، مشکل آنها این بود که در ابتدای کار با هم قراردادی را بصورت کتبی ننوشته بودند. و برقکار گفته بود که بصورت متر زیر بنا، برقکشی ساختمان را انجام خواهد داد، ولی نظر مالک این بود که بصورت شعله ای کار کند. و هر دو بصورت زبانی (نه کتبی) توافق کرده بودند که بصورت شعله ای و از قرار هر شعله ای 12 هزار تومان کار برقکشی این ساختمان را انجام دهد. و حالا کار برقکشی ساختمان تمام شده بود و برقکار و کارفرما سر شمردن تعداد شعله ها، و اینکه در کل، این ساختمان 3 طبقه چند شعله دارد، اختلاف نظر داشتند. این برقکار عزیز که از کاربران سایت آموزش برق است و از خوانندگان کتاب آموزش برق ساختمان، به بنده ایمیل زده بود و درخواست کرده بود تا مثل شورای حل اختلاف بین آنها داوری کنم.

ای کاش قبل از شروع هر پروژه ای یک قرارداد کتبی بصورت دست نویس بین کارفرما و برقکار نوشته شود تا شاهد این اختلاف ها و دلخوری ها در پایان کار نباشیم. یک قرارداد حتماً نباید رسمی باشد و در محضر امضا شود، حتی می تواند روی یک برگه کوچک و بصورت دست نویس باشد، ولی بایستی موارد زیر در آن قید شود.

 1. تاریخ قرارداد
 2. صمن قرارداد، یعنی اینکه چه خدمتی را ارائه می دهید و در ازای آن چه چیزی می گیرید.
 3. امضای شاهد قرارداد

پس پیشنهاد ما به همه برقکاران عزیز این است که قبل از شروع هر پروژه‌ای یک قرارداد کتبی بین خودشان و کارفرما امضا کنند. شاید کارفرما انسان شریف و درستکاری باشد، ولی از آنجایی که امکان دارد اجرای یک پروژه یکسال زمان ببرد و ذهن انسان گاهی فراموش می کند که چه توافقی با طرف مقابل داشته است. پس اگر هر کدام از طرفین فراموش کنند که قبلاً چه توافقی کرده اند کافیست که به قراردادشان مراجعه کنند و به این صورت اختلاف ها و دلخوری ها از بین خواهد رفت. چون اعتقاد من بر این است که اگر پروژه ای را انجام دهی و پول خوبی هم بگیری ولی دل کارفرما را به دست نیاوری، معامله را باخته ای. زیرا بهترین چیزی که میتواند برای یک برقکار بازاریابی کند، همین کارفرماهای راضی هستند که با بازاریابی زبان به زبان، تعریف کار و انصاف شما را پیش دیگران می کنند.

انواع مدل های تعیین دستمزد برقکاری :

هزینه سیم کشی ساختمان و دستمزد برقکار

خب بیایید ببینیم که یک برقکار به چند طریق می تواند بابت هزینه سیم کشی ساختمان از کارفرما مزد بگیرد.

 1. اجرای کار بصورت شعله ای
 2. اجرای کار بصورت متر زیر بنا
 3. اجرای کار بصورت کنتراتی
 4. اجرای کار بصورت روزمزد
 5. اجرای کار بصورت آیتمی

حالا هر کدام را بیشتر توضیح می دهیم.

1- تعیین دستمزد برقکار بصورت شعله ای :

ابتدا چند اصطلاح را تعریف می کنیم.

شعله چیست؟ به تمام کارهایی که یک برقکار باید انجام دهد تا یک وسیله برقی، چه روشنایی و چه پریز، در یک قسمت از ساختمان روشن شود، اجرای یک شعله گفته می شود. مثلاً وقتی آقای برقکار یک قسمت را شیار میزند، آنگاه یک قوطی کلید را نصب می کند، و برای آن لوله گذاری می کند و داخل این لوله، سیم رد می کند و در نهایت کلید و سرپیچ لامپ (پاتروم) را نصب می‌کند، در واقع یک شعله را اجرا کرده است. یا مثلاً وقتی برقکاری شیارزنی می کند و بعد یک قوطی کلید را نصب می کند، و برای آن لوله گذاری می کند و در داخل این لوله ها سیم رد می کند و در نهایت یک کلید دوپل و 2 عدد سرپیچ لامپ را نصب می کند، در واقع 2 شعله را اجرا کرده است. پس در اجرای هر شعله تمام کارها از شیارزنی گرفته تا، قوطی گذاری، لوله گذاری، سیمکشی و نصب کلید و سرپیچ لامپ برعهده برقکار است.
بد نیست بدانید که هر کدام از پریزهای تلفن، پریزهای برق، پریزهای آنتن، شستی زنگ، خودِ زنگ و هر کدام از فیوزهای داخل جعبه فیوز هم هر کدام یک شعله حساب می شوند. و کلید کولر استثنائاً 3 شعله حساب می شود، چون 3 کلید روی آن قرار دارد.

دستمزد اجرای هر شعله در شهرهای مختلف متفاوت است مثلاً برای امسال یعنی سال 1397 در تهران حدوداً 15 هزار تومان و در شهرهای بزرگ 13 هزار تومان و در شهرستان ها حدوداً 10 هزار تومان است.

برای اینکه متوجه شوم این قسمت را خوب فهمیده اید، حالا من از شما سوال می‌پرسم!!!

سوال شماره 1

اگر 5 چراغ جدا از یکدیگر با یک کلید یک پل خاموش و روشن شود، چون کلید همه آنها مشترک است، در این حالت ما کلاً 1 شعله داریم یا 5 شعله؟ پاسخ: در این حالت ما 5 شعله داریم، چون 5 وسیله برقی مجزا از یکدیگر داریم.

سوال شماره 2

فرض کنید که ما یک لوستر داریم که این لوستر 10 عدد لامپ دارد و با یک کلید یک پل خاموش و روشن می شود. در این حالت ما کلاً چند شعله داریم؟ پاسخ: در این حالت ما کلاً یک شعله داریم. ولی هزینه نصب لوستر که حدوداً 50 هزار تومان است باید جداگانه حساب شود. علتش هم این است که ما با فشار دادن یک کلید یک پل تنها یک وسیله برقی را در یک نقطه مشخص روشن کرده‌ایم.

توجه1: اگر برقکار بخواهد بجای یک سرپیچ لامپ معمولی یک مهتابی یا لوستر یا فن سرویس بهداشتی را نصب کند، قضیه فرق می کند. و در این حالت باید برای نصب، مهتابی، لوستر و فن دستمزد جداگانه بگیرد. ولی الباقی کار، یعنی نصب کلید، لوله گذاری و سیمکشی داخل لوله ها یک شعله حساب می شود.

توجه2: در مدل شعله ای، نصب آیفون و پنکه سقفی بصورت شعله ای حساب نمی شوند و برای این موارد باید آیتمی مبلغی را تعیین کنید. مثلاً اجرت نصب یک پنل آیفون تصویری به همراه قفل بازکن 50 هزار تومان و اجرت نصب هر مانیتور در داخل واحدها حدوداً 25 هزار تومان است. که ما در کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری در مورد اجرت نصب و تعمیرات آیفون ها کامل توضیح داده‌ایم.

توجه: بد نیست بدانید که روش شعله ای دیگر منسوخ شده و کمتر برقکاری بصورت شعله ای کار می کند. و به شما هم پیشنهاد می کنیم که به این صورت با کارفرما قرارداد نبندید، زیرا هرچقدر هم دقیق حساب کنید، بین شما و کارفرما اختلافاتی به وجود می آید.

قبل از اینکه به سراغ ادامه مقاله بروید. خواستیم یادآوری کنیم که قسمت جدیدی تحت عنوان استادکارهایی که دنبال شاگرد می گردند به نوار سمت راست سایت اضافه شده است و استادکاران عزیزی که دنبال شاگرد می گردند می توانند آگهی خود را در این قسمت ثبت کنند تا دوستانی که می خواهد شاگردی کنند و کار یاد بگیرند با ایشان تماس بگیرند. این استادکاران کافیست، نام و نام خانوادگی، اسم شهر و توضیحات لازم را به شماره 09194053853 پیامک کنند تا ما از طریق سایت آموزش برق، شاگرد مورد نظر را برایشان پیدا کنیم.

2- تعیین دستمزد برقکاری بصورت متر زیر بنا :

روش دوم که بیشتر برقکارها و پیمانکارهای بزرگ به این طریق قرارداد می بندند، به این صورت است که، کار را به صورت مترمربع از زیر بنای ساختمان قیمت گذاری می‌کنند، که این مبلغ در سال 1397 برای یک ساختمان مسکونی (با برقکشی کاملاً معمولی) برای هر متر مربع:
• بین 10000 تا 12000 تومان برای شهرهای کوچک
• بین 12000 تا 18000 تومان برای شهرهای بزرگ
• و بین 18000 تا 22000 تومان برای تهران بزرگ قیمت گذاری می شود.
• برای ساختمان های اداری و تجاری و هتل ها که پیچیدگی کار بیشتر است این مبلغ می تواند تا 40000 تومان هم تعیین شود.

برای این مدل هم یک مثال میزنیم تا بهتر متوجه شوید، فرضاً کارفرما یک ساختمان ویلایی 100 متری دارد، و از شما می خواهد که به عنوان یک برقکار، برای اجرای این پروژه قیمت بدهید. در این حالت هزینه اجرای کامل برقکشی این منزل مسکونی در یک شهر کوچک چیزی بین یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تومان می شود و برای یک شهر بزرگ بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان باید قیمت بدهید. که البته هزینه نصب لوسترها، هزینه نصب گوشی و پنل آیفون، هزینه نصب کولر آبی و آنتن روی پشت بام را باید جدا از این مبلغ حساب کنید. و تعداد هالوژن ها هم در این حالت نباید از 10 عدد بیشتر شود، و اگر اطراف سقف پذیرایی و اتاق خواب ها تعداد بیشتری هالوژن وجود داشته باشد، باید هزینه هر هالوژن اضافی بصورت آیتمی حساب شود.

سوال؟؟؟

هزینه اجرای برقکشی یک واحد مسکونی 70 متری در شهر تهران که به صورت متر زیر بنا با کارفرما قرارداد بسته اید چقدر می شود؟ پاسخ: از آنجایی که هر متر مربع سیمکشی ساختمان در تهران حدوداً 20 هزار تومان است. پس هزینه سیمکشی کل این واحد حدوداً یک میلیون و چهارصد هزار تومان می شود.

3- تعیین دستمزد برقکار بصورت کنتراتی :

در این نکته بحثی نیست که اگر کاری را بصورت کنتراتی به شخصی بسپارید، سرعت اجرای آن شخص در انجام آن کار چند برابر خواهد شد و شخص با عشق و علاقه بیشتری مشغول کار خواهد شد. یک مثال از انجام کار بصورت کنتراتی برایتان میزنم که مزیت های این روش را بهتر درک کنید. فرض کنید شما مالک یک ساختمان 3 طبقه هستید و حالا مشغول ساخت این ساختمان هستید. یک کامیون ماسه خریده‌اید و برای انتقال این ماسه ها به طبقه سوم ساختمان به دنبال 2 نفر کارگر می‌گردید. به محل اقامت کارگران می روید و 2 کارگر را به سر پروژه می آورید. یک حالت این است که شما به آنها بصورت روزمزد، دستمزد بدهید و قرار بگذارید که از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر برای شما کار کنند و ماسه ها را جابجا کنند، در این حالت شما همیشه باید روی سر کارگرها بایستید تا آنها از زیر کار در نروند. چون آنها می دانند که چه سریعتر کار کنند چه آرامتر، باید تا ساعت 5 بعد از ظهر در خدمت شما باشند. تازه بعضی هایشان انتظار دارند که صبحانه و نهارشان را هم شما تقبل کنید. و یک حالت دیگر هم این است که شما کار را بصورت کنتراتی به آنها واگذار کنید، مثلاً بگویید من به شما 100 هزار تومان می‌دهم و شما تا هر ساعتی که دلتان خواست کار کنید و این ماسه ها را جابجا کنید. مطمئن باشید اگر کار تا ساعت 10 شب هم طول بکشد، و حتی اگر شما روی سر کارگرها نباشید، آنها کار را با سرعت خیلی زیاد انجام خواهند داد. زیرا می دانند که برای خودشان کار می کنند و اگر هم سریعتر تمام کنند، میتوانند بروند منزل و استراحت کنند.

شما نیز می توانید از کارفرما بخواهید که بعضی کارها را بصورت کنتراتی به شما واگذار کنند. فرضاً مالک یک ویلا می خواهد تعدادی پایه چراغ پارکی در محوطه ویلایش نصب کنید. شما با خود حساب میکنید که می توانید با یک شاگرد در مدت زمان 2 روز، کانال های لازم را در محوطه حفر کنید و تمام آن پایه چراغ ها را نصب کنید. به همین خاطر می توانید به کارفرما بگویید که مثلاً من تمام این پروژه را به مبلغ 400 هزار تومان برای شما انجام می دهم. خیلی از کارفرماها مایلند که به این صورت قرارداد ببندند، زیرا خیالشان راحت است که برقکار با سرعت بیشتری پروژه را تحویل می دهد.

4- تعیین دستمزد برقکار بصورت روز مزد :

روش بعدی برای تعیین دستمزد برقکار به این صورت است که مقدار کار کم است و کارها بیشتر بصورت خورده کاری و پراکنده هستند که شما در همان ابتدای کار نمی توانید تخمین بزنید که این پروژه چه مدت زمان می برد. در این صورت میتوانید بصورت روزمزدی یا ساعتی از کارفرما مزد بگیرید.
فرضاً مدیر یک ساختمان می خواهد دستی به سر و روی برق مجتمع بکشد. و کلیدهای خراب را تعویض و سنسورهای معیوب را تعمیر یا تعویض کند. ولی خودش هم نمی داند که چه تعداد از کلیدها، چراغ ها و سنسور حرکتی خراب شده‌اند. و احتمال دارد که در میان کار، بعضی چیزهای دیگر یادش بیاید یا مثلاً برای بعضی قسمت‌ها چشم راه پله جدید نصب کند. در این صورت شما می توانید از ایشان بخواهید که بصورت روز مزد برایش کار کنید. و اگر قرار باشد که روز مزدی کار کنید باید از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر (در بعضی شهرها تا 4) در خدمت کارفرما باشید و هر کاری را که ایشان از شما خواست انجام دهید.
مزد روزمزد برای یک برقکار در سال 1397 در شهرهای کوچک 50 تا 80 هزار تومان و در شهرهای بزرگ 80 تا 120 هزار تومان است.

5- تعیین هزینه سیم کشی ساختمان بصورت آیتمی :

یک مدل دیگر از روش های قیمت گذاری و تعیین هزینه سیم کشی ساختمان ، بصورت آیتمی است. که کم کم دارد بین برقکارها جا باز می کند. از این مدل بیشتر برای پروژه های بزرگ مسکونی، یا اداری، یا تجاری و یا هتل ها استفاده می شود. به این صورت که مراحل انجام یک کار را به آیتم های خیلی ریز تقسیم می کنند و برقکار به ازای انجام هر مقدار از این آیتم ها مزد دریافت می کند. مثلاً برای هر متر شیار زنی 700 تومان، برای نصب هر عدد قوطی کلید برق 1500 تومان، برای نصب هر متر لوله پی وی سی برق 1200 تومان، برای رد کردن هر متر سیم داخل لوله ها 700 تومان، برای نصب هر کلید یا پریز 4500 تومان و برای نصب هر سرپیچ لامپ 3000 تومان اجرت می گیرند. این عددهایی که گفته شد برای هر شهر متفاوت است و اتحادیه برق و الکترونیک هر شهر وظیفه دارد که در ابتدای هر سال این قیمت ها را مشخص کند، که به آن نرخ نامه برق ساختمان یا فهرست بهای دستمزد گفته می شود. مثلاً نرخ نامه شهر شیراز و اصفهان را که با جستجو در گوگل پیدا کرده‌ام در پایین برای شما قرار می دهم. اگر شما هم در گوگل سرچ کنید، شاید نرخ نامه شهر خودتان را پیدا کنید. در غیر اینصورت باید حضوراً به دفتر اتحادیه برق شهرتان بروید و نرخ نامه شهر خودتان را دریافت کنید و بر طبق آن از مشتری دستمزد بگیرید.

نرخ نامه برق کشی ساختمان سال 1397 شهر شیراز

نرخ نامه سیمکشی ساختمان سال 1397 شهر اصفهان

نرخ نامه برق صنعتی سال 1397 شهر شیراز

نرخ نامه اتحادیه برای نصب دوربین مداربسته سال 1397 شهر تهران

نرخنامه سیمکشی ساختمان شیراز 1398

اجرت تاسیسات برقی تهران 1398

مبلغ دستمزد برقکاری ساختمان اصفهان 1398

تقاضا: دوستان عزیز اگر نرخ نامه برق کشی شهر خود را دریافت کرده اید، ممنون میشویم با گوشی موبایلتان از آن عکس بگیرید و از طریق فرم تماس با ما ارسال کنید تا آن را در سایت قرار دهیم تا همه کاربران از آن استفاده کنند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از مغازه دار یا فروشنده ای درخواست تخفیف بیشتر کنید. در این صورت آقای مغازه دار یا فروشنده به برگه نرخ نامه اتحادیه که در گوشه ای از مغازه اش چسبانده است اشاره می کند و می گوید “ببینید من حتی از نرخنامه اتحادیه هم برای شما کمتر حساب کرده ام، لطفا بیشتر از این چانه نزنید”. خب شما هم همین کار را انجام دهید، از نرخنامه برقکاری شهرتان یک پرینت بگیرید و همراه خود داشته باشید تا مثلاً وقتی مشتری به شما می گوید”چه خبره برای نصب یک آیفون تصویری 75 تومن می‌گیری؟؟؟!!! در اینصورت کافیست نرخنامه را به مشتری نشان دهید تا مطمئن شود که بیشتر از عرف بازار دستمزد نمی‌گیرید.

نکته: در تمام این 5 مدل، هر گونه ماهیچه کشی و محافظت از لوله های برق از آسیب و سرقت آنها برعهده کارفرماست.

مسابقه این هفته برای مقاله هزینه سیم کشی ساختمان:

همه ما قبول داریم که شغل برقکاری شغلی ست با دردسر زیاد و درآمد نسبتاً کم. بنظر شما یک برقکار یا نصاب سیستم های حفاظتی چه کارهایی می تواند انجام دهد که درآمدش بیشتر شود؟ و اینکه چطور می تواند پروژه های بیشتری را دست بگیرد بدون اینکه لازم باشد زیر آب سایر همکاران خود را بزند یا قیمت کارش را برای به دست آوردن یک پروژه پایین بیاورد؟
تنها کافیست چند تا از راه حل ها را نام ببرید. به کسی که بهترین راه حل ها را ارائه دهد یکی از کتاب های سایت آموزش برق، به انتخاب خود ایشان هدیه داده می‌شود. و اگر شخص برنده همه کتاب ها را تهیه کرده باشد مبلغ کتاب به او داده خواهد شد. به نمایندگی از تمام دوستان، نفر برنده را بنده، مهندس سعادت‌پور و مهندس شیخ ‌انصاری انتخاب می کنیم.

پیوست در تاریخ 1 اسفند:

برنده این مسابقه آقای مجتبی نقوی انتخاب شد. چون به مواردی بیشتری اشاره کرده و نظرات ایشان مورد تایید ما است. پاسخ ایشان به شرح زیر بود.

سلام و احترام
من فکر میکنم اولین چیزهایی که نیازه تا به اهداف ذکر شده برسیم علاقه مهارت و دقت هست وقتی این عوامل رو در خودمون پرورش بدیم با یک برنامه ریزی دقیق و بازاریابی با استفاده از روش های نو مثل پنل های ارسال پیامک ایجاد سایت یا وبلاک و کانال های شبکه های اجتماعی و یا تبلیغات خلاقانه مثل چاپ روی لیوان میتونه خیلی تاثیر گذار باشه.خیلی مهمه که به کارمون علاقه داشته باشیم و اونو با منت و از سرناچاری انجام ندیم وقتی علاقه داشته باشیم شک نکنید میریم دنبال یادگیری و افزایش مهارت و به روز کردن دانشمون و استفاده از بهترین روشهای انجام کار.حالا وقتی مهارت رو بدست اوردیم باید اونو با دقت اجرا کنید تو این مرحله ما وارد یک فضای رقابتی بین خودمون و همکارا میشیم و همیشه قیمتی به کارفرما بدیم که ارزش مهارت و دقتمون کم نشه و بازار رو برای همکارامون هم خراب نکنیم وقت اونا هم متوجه این موضوع بشن که ما کارهامون رو به بهترین روش اجرا میکنیم مطمئنا کار رو به قیمت معقولانه ای به ما میدن.حفظ مشتری هم نکته خیلی مهمه خیلی جاها دیدم که برخی همکارا از انجام پروژه های کوچیک یا حتی خرده کاری ها کناره گیری میکنند در حالی که برقکار باید همیشه حاضر باشه و برای مشتری وقت و ارزش قائل باشه چه بسا نیاز مشتری تعویض یه فیوز یا سرپیچ باشه و خیلی خوبه اگر بتونیم یک اکیپ فعال و متخصص درست کنیم و تبلیغات مستمر داشته باشم
با تشکر
46 سوال مطرح شده شما هم سوالی دارید؟

 • هزینه برق کشی در شهر قزوین هر متر مربع چند میباشد؟؟؟

 • سلام.
  یه سوال در مورد برقکاری بصورت زیربنا داشتم.
  یه ساختمان 3 طبقه داریم که زیربنا هر واحد حدود 120 متر هست. با احتساب راه پله و.. هر طبقه میشه 130 متر.
  اگر ما بخواهیم بصورت زیربنا قیمت بدیم چند متر زیربنا باید حساب کنیم؟
  3تا 130 متر یا4تا 130؟

  • سلام. اگر منظورتون از 3 طبقه، دو طبقه بالای همکف هستش، بله میشه 3 تا 130 متر
   ولی اگر منظورتون 3 طبقه بالای همکف هستش، میشه 4 تا 130 متر

 • سلام خدا قوت قبل از هرچیز سپاس و تشکر و قدردانی حقیر و بابت مطالب آموزنده و مفید تو پذیرا باشید.
  توفیقات روز افزون شما آرزوی ماست.
  غرض ازمزاحمت یک ساختمان سه طبقه قدیمی که سیمهای برقش اتصالی کرده بود. سیم نول و فاز از ط اول تا سوم تعویض شد. بسختی از خرطومی رد کردم. سیم سرویس بهداشتی طبقه دوم نیز تعویض و در ادامه ان یک پریز هم که حدودا 4 متر سیمکشی شد جهت پکیج نصب شد. نصب دو تا مهتابی دوقلو. نصب سه تا حبابی جهت حمام. تعویض سی. لامپ راهرو ط 2.
  رد کردن سیم ایفون صوتی دو طبقه. ازط سوم تا پنل و راه اندازی ان.(پنل مخصوص دو ط بود) تعویض سیم پریز و کلید روشنایی زیر راه پله که مخصوص اشپزخانه ط اول.و ادامه ان تعویض کلید و پریز داخل اتاق ط اول.نصب کلید روکار کولر داخل حیاط کولر مشترک واقع در پشت بام.نصب کلید دوپل .[دوتا چراغ حبابی سردرورودی خانه و داخل حیاط . اجرتش حدودا چقدر میشه… باتوجه باینکه چند سالیست به شغل دیگری مشغول بودم واقعا نمیدونم چه مبلغی بگم…حدودی هم لطف کنین ممنون میشم.. اجرکم عندا…

  • سلام علی جان. ممنونم از شما. این مواردی رو که گفتین هم میتونید بصورت روزمزدی حساب کنید و هم بصورت آیتمی، من نمیدونم شما کدوم شهر هستید، چون نرخنامه هر شهر فرق میکنه، یکی از نرخ نامه های بالا رو دانلود کنید و مطالعه کنید تا حدود قیمت دستتون بیاد. در کل بنظرم روز مزدی حساب کنید بهتره. چون بعضی جاها که میگین لوله گیر بوده، قطعاً وقت زیادی از شما گرفته و نمیشه اونها رو آیتمی حساب کرد. مثلاً روزی 200 تا 250 تومن یک دستمزد عادلانه ست.

 • سلام ممنون از آموزشهای مفیدتون انشالله که برقرار باشین

 • قیمت نصب کلید و پریز چقدر میشه اقای مرادی

  • سلام.لطفاً یکی از نرخ نامه های بالا رو دانلود کنید.

 • با سلام لطف کنید ، لیست قیمت اجرای تأسیسات برق ساختمان
  1399 بفرستید ، ممنون

  • سلام. هنوز نرخ نامه برقکشی سال 1399 نیومده.

 • سلام جناب مهندس مرادی وقت بخیر
  میخواستم بدانم اگر یک شخص در ساختمانی بخواهد کلید و پریزش را تعویض کند.دستمزد آن چگونه محاسبه میشود؟؟

  ودستمزد نصب و کابل کشی و … پایه چراغ محوطه، چگونه محاسبه میشود؟؟؟؟

  • سلام. مرسی. در لیست بالا نرخ نامه اجرای تاسیسات برقی تهران سال 1398 رو دانلود و مطالعه کنید.

 • سلام مجدد،خواستم بدونم تمامی ویدیو های اموزشی توکدوم قسمت هستش،ویدیو قلع کشی حرارتی رو دیدم عالی بود،خیلی تمیز بود کارش ،کار خودتون بود؟؟

  • سلام فرشاد جان، تعداد ویدئوهای سایت خیلی زیاد شده، دقیقاً یادم نیست کدوم رو میگین، فکر می کنم اون فیلم مربوط به خوانندگان کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری باشه. چون برای خوانندگان کتاب آیفون یکسری لینک فیلم در داخل کتاب قرار دادیم. ما قسمت جدایی برای ویدیوها نداریم، ویدئوها داخل متن مقالات سایت هستند.

 • باسلام خدمت مهندس مرادی وتبریک سال نو ببخشیدمزاحم میشم فیلم و آموزش لوله گذاری و قوطی گذاری برق ساختمان مسکونی میخواستم میشه راهنمایی کنید باتشکرازسایت خوبتون

  • سلام امیر جان. سال نوی شما هم مبارک. اگر دنبال فیلم کاملی میگردید می تونید از این دوره استفاده کنید. فیلم آموزش عملی برق ساختمان

 • سلام وعرض ادب
  جناب مهندس بزرگواری بفرمایید در سال جدید 1399 قیمت جدید و تعرفه های کلیه خدمات فنی برق ساختمان و صتعتی در شهر تهران و شهرستانهای اطراف را به کمک دوستان تهیه و باز نشر دهید.
  بسیار سپاسگذارم.

  • سلام جناب سلیمانی. معمولاً باید سه چهار ماه بگذره تا اتحادیه قیمت های جدید رو اعلام کنه. پس هنوز باید از نرخ نامه سال 1398 که در بالا قرار دادیم استفاده کنید.

 • سلام وقت بخیر مهندس عزیز ببخشید اگر قیمت جدید دارید لطفا برام بفرستید.

  • سلام جناب تیموری. سال نوتون مبارک. در انتهای مقاله بالا. در قسمت پنجم سه تا نرخنامه برقکشی ساختمان برای سال 1398 قرار دادم که برای شهرهای تهران شیراز و اصفهان هستش. اونها رو دانلود و مطالعه کنید.

 • سلام مهندس کتاب آیفون ها مربوط به تعمیر هست؟ یا نصب؟
  تشکر از زحمات شما

  • سلام. هم تعمیر و هم نصب.

 • سلام مهندس،من برقکار ساختمان و یکی از خریداران محصولات آموزشی شما( برق ساختمان،دوربینهای مدار بسته،تعمیر آیفونها و بسته جامع برق صنعتی از سایت کالنجی هستم )راستش محصولات ومطالب آموزشی شما در سایت خیلی برایم مفید بوده است وفعالیت مداوم شما در سایت خیلی برای من دلگرم کننده است وهمچنین سایت شما از نظر من مفید ترین سایتی است که در زمینه برق ساختمان محصولات ومطالب آموزشی واقعا مفید وپر کار برد را برای مخاطبان به اشتراک می گذارد ومخاطبان خود را در این زمینه پشتیبانی و راهنمایی میکند. راهنمایی های شما هم واقعا برادرانه است. یعنی واقعا یک مجموعه خودمانی برای همه مخاطبان.من از یک سال پیش تاالان که آخرین محصول شما را خریداری کرم در طول این یک سال هر از گاهی به سایت شما سر منیزنم ولی هیچ مطلب جدیدی را در سایت مشاهده نمیکنم وفکر میکنم شما فعالیت تان را در این مجموعه به شدت کاهش داده اید مثلا همین موضوع بالا(دستمزد برقکار ساختمان در سال ۹۷)آیا نیاز به روز رسانی ندارد؟ سوال، نظر وانتقادم رابیان کردم وحالا پیشنهاد:پیشنهاد من به شما این است که حداقل هفته ای یک بار یک مطلب جدیدی را در سایت قرار دهید که باعث دلگرمی مخاطبان شود یا یکی از مطالب قدیمی را در صفحه نخست سایت قرار دهید تا نشان دهنده فعالیت شما باشد. با تشکر فراوان از جنابعالی برادر بزرگوار.

  • سلام سهراب جان. ممنون که با حرف هاتون به ما دلگرمی میدین. و خدا روشکر که از محصولات راضی بودین. حق با شماست، مدتیه که کار ساخت و ساز میکنم و این کار هم دردسرهای زیادی داره از سروکله زدن با شهرداری و نظام مهندسی تا دعوا با کارگرانی که وظیفه شناس نیستن. و انرژی نمی مونه که بخوام به سایت سر بزنم. و تازه چند روزیه که به خاطر کرونا همه چیز رو تعطیل کردیم و الان دارم روی دوره آموزش عملی برق ساختمان کار میکنم، که انشاا… این هفته آماده میشه و روی سایت قرار میگیره.
   مدتیه که داریم دنبال یک شخص مورد اعتماد و کار بلد میگردیم که بتونه سایت رو بروز نگه داره. حتماً پیدا میکنیم و خودمون هم در کنارش کمک میکنیم تا سایت به روزهای اولش برگرده.

 • پروژه آیفون تصویری: تهران
  ۱)تشخیص و تفکیک و لیبل گذاری کابل های آیفون تصویری ۳۷واحد مجتمع مسکونی از رایزر هر طبقه تا تابلو ترمینال اتاق برق

  ۲) ۱۲طبقه رایزر

  ۳)اجرای داکت برای ۱۲طبقه رایزر + اتاق برق
  ۴) اجرای تابلو با ترمینال و لیبل گذاری
  ۵) سرویس و عیب یابی (تصویر و رنگ و صدا و باز و بست )آیفون هر یک از واحد ها از داخل منزل تا شاسی ایفون
  ممنون میشم در مورد قیمت اجرای این پروژه راهنمایی بفرمایید

  • سلام آقای پاک راد، بهتره این آیتم ها رو بصورت جدا جدا حساب نکنید چون اینطور که متوجه شدم کل مانیتورها و سیم کشی این 37 واحد نیاز به تست و سرویس اساسی داره، هزینه نصب هر مانیتور هم 30 هزار تومن هست. پس دستمزد شما میشه 37*30 مساوی است با 1110000 هزار تومن.

 • با سلام
  من میخوام یه پروژه(ایفون تصویری ) بگیرم ممنون میشم در صورت امکان هزینش رو راهنمایی بفرمایید
  محل پروژه : غرب تهران
  ۱)تشخیص و تفکیک و لیبل گذاری کابل های۳۷واحد مجتمع مسکونی از رایزر هر طبقه تا تابلو ترمینال اتاق برق
  ۲) ۱۲طبقه رایزر
  ۳)اجرای داکت برای ۱۲طبقه رایزر + اتاق برق
  ۴) سرویس و عیب یابی (تصویر و رنگ و صدا و باز و بست )آیفون هر یک از واحد ها از داخل منزل
  سپاس
  پاک راد

 • سلام من تا الان ۳تاازکتابهای شماراخریداری کردم .برقکشی به زبان ساده .مبحث۱۳.وآموزش آیفونهای صوتی تصاویری که خیلی راضی هستم ..اما نحوه اجرای تابلوی کنتور ها همراه وسایل مورد نیاز به صورت عملی در هیچ کدام ازکتابها نیست لطفا اگرکتابی دراین زمینه هست معرفی کنید تا آن راهم خریداری کنم باتشکر

  • سلام. منظورتون از اجرای تابلوی کنتورها، نصب تابلوی کنتوری هست؟ یا روش ساخت و سربندیش رو می خوایید بدونید؟ چون ساخت و سربندی تابلوی کنتورها رو که بعضی از شرکتها انجام میدن و باید مالک ساختمان بره و آماده شده اون رو بخره و شما به عنوان یک برقکار فقط باید اون رو روی دیوار نصب کنید.

 • سلام . كتابهاي آموزشي برق ساختمان و نصب ايفون ﻻزم دارم

  • سلام آقا مصطفی، خانم اوتویی زحمت ارسال محصولات آموزشی رو میکشه، باهاشون تماس بگیرید.
   09194105731 (خانم اوتویی)

 • سلام مهندس وقت شما به خیر من برق کار ساختمان هستم به مشکلی بر خورد کردم یک خونه باغ ویلایی که قبل کسی دیگر برقکاری کرده وبرق ساختمان غیر مجاز بوده و مشکلی نداشتن الان که کنتور تک فاز گرفتن وفیوز ۳۲ آمپرزیرکنتور نصب شده حالا که از برق استفاده میکنند وکولر گازی استفاده میکنند برقها ضعیف میشه وکولر خاموش میشه راهکاری دارد یا خیر متشکرم

 • با سلام وعرض ادب ***

  میخواستم خواهش کنم نرخ نامه کارهای برقی با جزییات بیشتر اعم از روکار و همچنین توکار را

  بصورت تفکیکی برای مکانهای مسکونی وتجاری و همچنین برق صنعتی برای سال جدید (1399)

  اعلام بفرمایید.

  با تشکر فراوان از زحمات شما

 • سلام مهندس اگر امکانش هست این مطالب مربوط به هزینه سیمکشی را به روز کنید.با تشکر فراوان

برای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.


تلفن تماس سایت آموزش برق

مجوز فعالیت سایت آموزش برق


logo-enamad logo-samandehi

محصولات آموزش برق و سیستم های حفاظتی

هدیه رایگان سایت


هم می توانید از برق کشی لذت ببرید و هم از آن درآمد خوبی کسب کنید.
اگر:
کتاب آموزش جامع برق ساختمان را خوانده باشید. برای دریافت رایگان فصل اول این کتاب در ایمیل خود، کافیست آدرس ایمیلتان را وارد کنید.سایت های همکار


سایت کالنجی

آموزش برق در شبکه های اجتماعی