فیلم آموزش عملی برق ساختمان
مرداد
2
1397

جایزه برای خوانندگان کتاب آیفون های صوتی و تصویری

برنده این مسابقه آقای محمدرضا علی بلندی از شهرستان رزن انتخاب شدند. امیدواریم که در قرعه کشی های بعدی شما برنده باشید.

 

پی نوشت: 7 شهریور 1397

اسامی و شماره تلفن دوستانی که تا به این لحظه پاسخ صحیح ارسال کرده اند. و در مسابقه فردا شرکت داده خواهند شد. اگر اسم شما در لیست نیست تا فردا ظهر وقت دارید که پاسخ صحیح را ارسال کنید.
مسابقه فردا شب در ساعت 11 بصورت لایو در اینستاگرام سایت آموزش برق برگزار خواهد شد. اگر عضو کانال ایستانگرام سایت آموزش برق نیستید از طریق لینک زیر عضو شوید. ایستاگرام سایت آموزش برق

 

محسن صالحی اردکانی ۹۳۸۵۸۵۷۱xx
امیراعلی اینانلو 93910988xx
اکبر طالبی طادی ۹۱۳۱۷۰۲۵xx
حسین آذرپیوند ۹۱۸۳۸۰۸۷xx
پدرام ذوالجناحی ۹۱۴۳۱۲۵۳xx
امید اشرافی ۹۱۸۳۷۳۵۵xx
مهدی رزانی ۹۱۳۹۹۳۷۵xx
محمد یاری ۹۱۲۹۴۰۱۱xx
الیاس شفیعی ۹۱۵۴۱۹۸۶xx
محمد الفت نیا ۹۱۵۹۲۲۳۵xx
صداقت جو ۹۱۷۱۲۷۱۲xx
مهدی خیری ۹۳۶۰۶۱۹۰xx
مهدی راهداری ۹۹۰۹۹۷۶۸xx
حسین خیری ۹۱۰۴۶۴۶۷xx
عیسی محمدی ۹۱۱۳۷۴۲۲xx
سید سعید محمدی ۹۱۵۳۸۶۲۸xx
حسین میلانی ۹۱۴۶۰۹۶۰xx
مسلم پوراقاجانی ۹۱۱۳۸۵۸۰xx
مهرداد احمدیان ۹۱۱۵۹۲۸۲xx
هادی هاشمی ۹۱۳۸۸۱۱۰xx
سعید دانایی ۹۱۳۲۰۰۴۵xx
علی ملکی ۹۱۰۹۰۲۶۸xx
اشکان خلیل زاد ۹۳۳۱۷۱۰۱xx
عیسی فاریابی ۹۱۳۳۴۹۱۷xx
حامد سعیدی ۹۳۸۳۷۵۲۴xx
احمد زرگر 91685184xx
  داریوش شیری ۹۳۹۴۵۹۶۹xx
محمدعلی برزگری ۹۱۳۲۵۷۴۳xx
محمد کاظم کاظمی ۹۱۲۹۳۸۶۰xx
حسن نوتراش کناری ۹۱۱۲۱۲۴۶xx
محمد حسنی ۹۳۸۲۱۹۳۶xx
مهسان محبی ۹۱۹۰۴۲۵۳xx
اسد خاکی باهری ۹۱۴۷۷۵۵۶xx
محسن جمشیدیان ۹۱۴۰۸۶۲۲xx
رامین زارع ۹۱۱۳۰۰۲۲xx
امیر سجاد منصوری ۹۱۴۱۷۶۶۴xx
قادر نیازی ۹۳۰۷۴۳۴۳xx
مهرداد سلیمی ۹۱۳۹۳۲۱۴xx
مهدی شاهدوست ۹۱۳۲۳۷۴۴xx
مهدی پوربافرانی ۹۱۳۹۲۵۷۰xx
نوید صدقی ۹۳۶۸۹۴۸۸xx
علی دهقانی ۹۱۶۲۳۵۶۸xx
محمد قادری ۹۱۳۰۳۶۱۶xx
محمد پژوهان مهر ۹۱۰۳۱۴۲۹xx
امید نبی پور ۹۱۲۰۸۲۷۶xx
صابر مصطفی زاده ۹۱۴۳۴۲۹۰xx
  احسان ابراهیمی ۹۱۳۶۷۰۸۵xx
محمدرضا علی بلندی ۹۳۸۹۸۸۴۷xx
ابوالفضل صفدری ۹۱۳۶۴۰۴۲xx
محمد خلخالی ۹۱۲۸۸۳۲۳xx
مسلم پاکباز ۹۱۷۴۲۴۴۹xx
سلمان اسکندری ۹۱۷۷۳۲۷۹xx
محسن جمشيدي ٩١٢٩٢٦٦٩xx
وحید رستمی ۹۱۷۶۱۳۶۳xx
صابر خاک بیز ۹۱۱۵۹۸۰۷xx
مهدی جعفری ۹۳۰۹۹۱۰۰xx
حسین محمد حسینی ۹۱۳۷۸۴۳۶xx
علیرضا جهانمرد ۹۱۷۳۲۱۹۱xx
علی خدابنده لو ۹۱۲۸۵۲۴۰xx
جمشید یوسفی ۹۱۱۲۳۱۰۰xx
علی دباغی ۹۱۵۹۸۱۱۳xx
وهاب پروانه ۹۱۵۹۸۰۴۷xx

حسین احمدزاده     91472409xx
عزت الله نادری      091332298xx
مهدی کیوانی  93530522xx
عزت اله نادری  91332298xx
رحمان صیادی فر 93369268xx
حمید اکبرزاده    91335896xx
فرزاد احمدی    099019520xx

قضیه جایزه برای خوانندگان کتاب آیفون های صوتی و تصویری چیست؟

همانطور که می دانید 2 روز است که کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری منتشر شده و شما می‌توانید از صفحه کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری آن را تهیه کنید. ما برای خوانندگان این کتاب جایزه ای کوچک در نظر گرفته‌ایم تا انگیزه ای برای مطالعه و خرید این کتاب باشد. دلیل اصلی برای تعیین این جایزه هم این بود که:

مدتی قبل ما به صورت تصادفی به 100 نفر از عزیزانی که کتاب های ما را خریده بودند ایمیل فرستادیم و گفتیم که نظرتان را در مورد کتابی که خریده‌اید بیان کنید؟ که متاسفانه یک چیز عجیب را متوجه شدیم.

از بین این 100 نفر، حدوداً 40 نفرشان گفته بودند که هنوز وقت نکرده‌اند کتابی را که خریده‌اند مطالعه کنند و آن را در کتابخانه‌شان نگه داشته‌اند به امید اینکه روزی برسد و فرصتی پیدا کنند تا آن را مطالعه کنند. بعضی ها هم می گفتند که ما فقط آن خریده‌ایم تا اگر روزی سوالی برایمان پیش آمد به کتاب مراجعه کنیم.

و من نمی خواهم که این بلا، سَر کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری هم بیاید. من می خواهم که شما خواننده گرامی تمام مطالب آن را بخوانید و در کارتان از این آموزش‌ها استفاده کنید. آرزوی من این است که بتوانم با نوشتن این کتاب‌ها و آموزش آن به همکارانم، سطح استانداردهای اجرایی برق در کشورم را، هر چند کوچک، بالاتر ببرم. و از آن مهم‌تر اینکه برای تعدادی از جوانان کشورم شغل ایجاد کنم.

بنابراین تصمیم گرفتیم که یک جایزه نقدی 300000 تومانی برای خوانندگان این کتاب در نظر بگیریم تا انگیزه ای باشد برای شما که وقتی این کتاب را می‌خرید آن را تا پایان مطالعه کنید. زیرا همگی می دانیم که رفتار مغز ما انسان ها مثل یک کودک سرکش است که حاضر است هر کاری بکند ولی مطالعه نکند. البته حق هم دارد، چون وظیفه مغز، حفظ حالت موجود است و اصلاً دوست ندارد که ما با مطالعه به او فشار وارد کنیم. ولی وقتی به او قول جایزه بدهید، احتمالاً با شما راه خواهد آمد.

جایزه برای خوانندگان کتاب آیفون های صوتی و تصویری

پس بعد از اینکه کتاب آیفون های صوتی و تصویری به دستتان رسید، آن را بطور کامل مطالعه کنید و به سوال زیر جواب دهید و در زیر همین صفحه پاسخ آن را برای ما ارسال کنید.

 

سوال مسابقه برای خوانندگان کتاب آیفون های صوتی و تصویری :

سوال مسابقه این است: چرا شرکت های تولید کننده آیفون تصویری مثل شرکت تابا یا الکتروپیک، در کاتالوگ محصولات خود تاکید می کنند که برای جلوگیری از افت کیفیت صدا و تصویر برای ساختمان های بیشتر از 7 طبقه باید از سوئیچر مرکزی یا سوئیچر پشت پنلی استفاده کنید. در صورتی که در داخل سوئیچر مرکزی هیچ عنصر الکترونیکی برای تقویت صدا و تصویر وجود ندارد. پس چطور این سوئیچرها کیفیت صدا و تصویر در آیفون های تصویری را بالا می برند؟

مطمئن باشید که اگر کتاب را بخوانید می توانید پاسخ آن را در یکی از صفحات کتاب پیدا کنید. و ما همان پاسخی را می خواهیم که در کتاب به آن اشاره کرده‌ایم. آنگاه پاسخ این سوال را از طریق فرم پایین همین صفحه یا از طریق فرم “تماس با ما” برای ما ارسال کنید. در انتهای پاسخ حتماً شماره موبایل خود را قید کنید تا در صورت برنده شدن با شما تماس بگیریم. فقط عزیزانی که کتاب آیفون های صوتی و تصویری را مطالعه کرده‌اند می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

لطفاً بعد از ارسال پاسخ ها، سوال نکنید که پاسخ شما درست بوده است یا نه. یک روز قبل از مسابقه اسامی تمامی دوستانی که پاسخ صحیح را ارسال کرده اند در زیر همین صفحه نمایش داده خواهد شد.

ما در 8 شهریور (عید سعید غدیر خم) یک قرعه کشی ساده توسط نرم افزار the hat 3 انجام می دهیم و برنده را مشخص می کنیم. این نرم افزار به صورت تصادفی یک نفر از عزیزانی که پاسخ درست داده اند را برنده اعلام می کند. و شما می توانید فیلم این قرعه کشی را بصورت لایو در اینستاگرام سایت آموزش برق مشاهده کنید.
190 سوال مطرح شده شما هم سوالی دارید؟

 • پاسخ به سوال علت استفاده از سوییچرهای مرکزی یاپشت پنلی،
  قطعه مورد اشاره …………………………. اضافی می گردد،باسپاس ازشما عزیزان

  • سلام. مرسی. پاسخ شما دریافت شد.

 • جواب سوال مسابقه
  چون سوییچر مرکزی مسیرهای ……………….

  • سلام. مرسی. پاسخ شما دریافت شد.

 • سلام. سوئیچر مرکزی …………………. را قطع می کند پس باعث جلوگیری از …………………….

  • سلام. عالی.
   پاسخ شما دریافت شد. فقط شماره موبایلتون رو در انتهای پاسخ ننوشته بودین. اون رو هم ارسال کنید.

   • 0910464….. شماره موبایل

    • مرسی دریافت شد.

 • سلام مهندس جواب سئوالتون در صفحه ………..هست .ما چندین بار در صفحات قبلی تکرار کردیم که سوئیچر مرکزی و سوئیچر پشت پنلی کیفیت صدا و تصویر را نسبت به سوئیچر تک و سوئیچر داخلی مانیتور ارائه میکنند و خیلی از نصاب ها به اشتباه فکر میکنند که دستگاه سوئیچر مرکزی باعث تقویت سیگنال صدا و تصویر می شود .ولی همانطور که اجزای داخلی یک سوئیچر مرکزی را نشانتان دادیم در داخل سوئیچر مرکزی هیچ عنصر الکترونیکی برای افزایش یا تقویت سیگنال صدا و تصویر وجود ندارد .بلکه چون سوئیچر مرکزی ………….

  • سلام. مرسی. پاسخ شما دریافت شد.

 • با سلام.کتابتون عالیه.از روزی که مشغول اینکار شدم دنبال همچین کتابی بودم اما هیچ کتابی در مورد آیفون اینقدر کامل نبود تا حالا که شما زحمتشش کشیدید.پیش خدا این خدمتتون جای خاص داره…در مورد سوالتون سوےیچر مرکزی مسیرهای ……….

  • سلام. ممنونم از لطفتون.
   پاسخ تون دریافت شد.

 • راستی مهندس جان منم سایت دارم ، دیدم از وردپرس استفاده می کنید خواستم بگم افزونه آجاکس کردن بخش نظرات هم کم حجمه هم بخش ارسال نظرات رو زیبا میکنه ، پیدا نکردین یه ندا بدین بفرستم براتون .

  • سلام آقا مهدی. لطف می کنید آدرس سایتتون رو بگین که ببینم اون افزونه چه شکلیه؟
   و اسم افزونه رو هم بفرمایید؟ش

 • سلام مهندس جان ، با علاقه و ذوق کتاب آیفون های تصویری رو مطالعه می کنم ممنون از اینهمه اشاره به جزئیات جامع و قابل فهمه ، جواب مسابقه رو هم صفحه……….

  • سلام. ممنونم از لطف شما و خداروشاکرم که مورد توجه واقع شد.
   پاسخ سوال مسابقه دریافت شد.

 • با سلام و عرض تبریک به شما بابت این کتاب بی نظیر.جواب سوال مسابقه در صفحات……….

  • سلام. مرسی از شما. عالی. پاسخ شما دریافت شد.

 • سلام مهندس جان درصفحه ۱۷۷ کتاب شما نوشتید که تنها ایفون تصویری که را در مدار ایفونهای دیگه نمیتوان بست الکتروپیک میباشد زیرا ولتاژ کاری ان باهمه مانیتوره متفاوت میباشد منظورشما اینکه از نظر ولتاژخروجی گوشی به پنل که الکتروپیک ۱۵/۵ ولت میباشد به برد پنل ایفونهای دیگه اسیب میرسونه یانه و اینکه ایا فقط از گوشی الکتروپیک یا پنلش نمیتونیم استفاده کنیم ممنون از زحمات شما

  • سلام. بله. در صورت بستن یک مانیتور الکتروپیک در مدار آیفون های دیگه، پنل آسیب می بینه.
   و پنل و گوشی باید هر دو الکتروپیک باشند.

 • سلام مهندس جان.درمورد سوالتون جواب اینه که چون سوییچر مرکزی باعث میشه ……..

  • سلام. مرسی. پاسخ شما دریافت شد.

 • سلام جناب مهندس.در رابطه با جواب پرسش چون سویچر مرکزی ……..

  • سلام. عالی. پاسخ شما دریافت شد.

 • با سلام دلیل اینکه شرکتهای تابا والکتروپیک درکاتالوگهای خود به استفاده از سویچرهای مرکزی وپشت پنلی تاکید دارند اینست که …….

  • سلام.آفرین به شما. پاسخ دریافت شد.

 • سلام؛ جواب پرسش شما در رابطه با اینکه چرا در ساختمانهای بیش از هفت واحد بهتر است از سوئیچرمرکزی یا پشت پنلی استفاده شود، این است که چون ……..

  • سلام. مرسی.
   این هم سومین پاسخ صحیح که آقای طالبی ارسال کردند. تبریک میگم.

 • سلام من کتاب رو از همون ساعتی که به دستم رسید شرع به خوندن کردم و الان تا پایین آیفون تصویری تابا خوندم و تا اونجایی که متوجه شدم جواب سوال این خواهد بود که ………
  در آخر هم باید بگم که خیلی خیلی ممنونم ازتون جناب مهندس که کتاب به این ارزشمندی رو تهیه کردید راستش من خیلی به دوربین مداربسته علاقه مند هستم و به آیفون خیلی علاقه ای نداشتم و تنها به این خاطر که در کل با برق ساختمان آمیخته است از روز اول شروع به خوندن کردم اما فهمیدم که اگر از همون ساعت اول شروع به خوندنش نمیکردم پشیمون میشدم
  باتشکر از شما

  • سلام. مرسی. شما دومین پاسخ صحیح رو ارسال کردید. تبریک میگم.
   موفق و موید باشید.

 • سلام
  سویچر تقویت نمیکنه بلکه چون …..

  • سلام. آقا محسن شما اولین نفری هستی که پاسخ صحیح رو ارسال کردی. ایشاا… برنده این مسابقه هم خودت باشی.

 • آقای مهندس واقعا کتاب عالی هست تازه بدستم رسید خواهشا اون نقشه لامپ دم در برام بفرستید و به من بگید برای اینکه کاملا تو کار آیفون استاد بشم دیگه چه کتابی باید تهیه کنم بازم ممنون

  • سلام آقا کیوان.خداروشکر که کتاب رو پسندید. ولی در فصل آخر کتاب این مداری رو که می فرمایید کامل شرح داده شده.
   بنده قبل از نوشتن این کتاب، همه کتاب های آیفون موجود در کشور رو مطالعه کردم. البته همه شون کتاب برق بودن و فقط چند تا نقشه آیفون رو به زور جا کرده بودن داخل کتاب. پس هیچ کتابی دیگه ای رو بهتون پیشنهاد نمی کنم. بعد از خوندن کتاب بهترین راه برای استاد شدن تو این زمینه اینه که چند مدل آیفون بخری و بازشون کنی و دقیق بررسی شون کنی.

 • سلام جناب مهندس.وقت عالی بخیر.در یک کلام کتاب ایفون واقعا بی نظیر ومحشره.

  • سلام. سپاسگذارم. این صحبت های شما دوستان خستگی 1/5 سال تلاش رو از تنم در میاره. ممنونم ازتون

 • سلام وقت بخیر من اونقسمت از فصل ششم کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری رو ک راجبه روشن شدن لامپ سردرحیاط همزمان با فشار شاسی آیفون رو برا فردا باید راه بندازم مشتری دارم ضروریه اگه میتونین اون صفحات و برام بفرستین ممنونم

  • سلام. مدارش رو براتون ایمیل کردم.

 • سلام مهندس.وقت بخیر.خسته نباشید. من کتاب آموزش برق ساختمان شما را خریدم و مطالعه کردم.این کتاب آیفون رو هم سفارش دادم که احتمالا فردا به دستم میرسه.شما جایزه هم نزاری من کتابو مطالعه میکنم مهندس.خیالت راحت.ایشالا در آینده بازم کتاب های خوب و مفید واسه همکاران تدارک ببینی.
  ممنون

  • سلام. مرسی محسن جان. آفرین به شما که اهل مطالعه هستی.

 • سلام اقای مرادی من خودم شغلم برقکار ساختمان ونصاب ایفون هستم در ضمن خدمات پس از فروش الکتروپیک هستم واقعا بدون تعارف کتاب خیلی مفید وپر باری میباشد ممنونم از زحمات شبانه روزی شما برای چاپ کتابی در این ضمینه موفق وپیروز باشید

  • سلام. مرسی از شما آقای آذرپیوند عزیز. خوشحالم که یکسال و نیم زحمات بنده با رضایت شما دوستان عزیز روبرو شده. خداروشکر

برای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.


تلفن تماس سایت آموزش برق

مجوز فعالیت سایت آموزش برق


logo-enamad logo-samandehi

محصولات آموزش برق و سیستم های حفاظتی

هدیه رایگان سایت


هم می توانید از برق کشی لذت ببرید و هم از آن درآمد خوبی کسب کنید.
اگر:
کتاب آموزش جامع برق ساختمان را خوانده باشید. برای دریافت رایگان فصل اول این کتاب در ایمیل خود، کافیست آدرس ایمیلتان را وارد کنید.سایت های همکار


سایت کالنجی

آموزش برق در شبکه های اجتماعی