خرید آموزش نصاب طلایی دوربین مداربسته
شهریور
۱۴
۱۳۹۴

علت چشمک زدن لامپ های کم مصرف

چشمک زدن لامپ های کم مصرف

چشمک زدن لامپ های کم مصرف

 

 

علت چشمک زدن لامپ های کم مصرف و نور ضعیف هالوژن های LED

 

از آنجایی که تحمل چشمک زدن لامپ های کم مصرف در شب و در هنگام خوابیدن برای خیلی ها دشوار است و بسیاری فکر می کنند که ایراد از لامپ یا مهتابی آنهاست، این مطلب را برایتان می نویسم.

در داخل کلیدهای برق یک چراغ کوچک وجود دارد که برای پیدا کردن کلید در شب به کار می رود. قاب کلید را با یک پیچ گوشتی دوسو در بیاورید و آن چراغ کوچک را هر جور که می توانید بیرون بکشید، یا حتی یکی از سیم های آن چراغ کوچک را قطع کنید. نگران نباشید، اگر برق منزل  را از جعبه فیوز قطع کرده باشید اتفاقی نمی افتد. به همین راحتی از شر چشمک زدن لامپ راحت می شوید.

این اتفاق در هالوژن های ال ای دی ( هالوژن LED ) به صورت دیگری خود را نشان میدهد. به این صورت که حتی در زمان خاموش بودن این هالوژن ها، باز هم احساس می کنید که مقدار کمی نور دارند. که با اجرای روشهای قبل این قضیه هم برطرف خواهد شد.

اگر با انجام این کار چشمک زدن لامپ متوقف نشد. احتمالاً به جای فاز، سیم نول به کلید وصل شده. که با عوض کردن جای آنها مشکل حل خواهد شد.

ولی اگر هالوژن های LED در زمان روشن بودن دائماً چشمک می زنند، مشکل می تواند از قطع بودن یا شل بودن سیم نول باشد، که در این صورت ولتاژ کامل به هالوژن ها نمیرسد. دو فاز شدن، سری بسته شدن هالوژن ها، کاهش ولتاژ ورودی به هالوژن ها، خرابی ترانس هم از مواردی است که باعث چشمک زدن هالوژن های ال ای دی می شود.

قبل از این کار حتماً برق منزل را قطع کنید.

آیا می دانستید که اگر یک جسم چوبی یا پلاستیکی مثلاً یک سینی پلاستیکی را زیر پایتان قرار دهید، حتی اگر مستقیم هم به سیم فاز دست بزنید دچار برق گرفتگی نمی شوید!!! پس پیشنهاد می کنیم اگر یک فرد مبتدی هستید، در زمان کار با برق، یک چهار پایه چوبی یا پلاستیکی در زیر پایتان قرار دهید. البته زمانی که روی چهار پایه هستید مراقب باشید که کسی به شما دست نزند، چون در این صورت هر دوی شما را برق می گیرد. زمانی که روی چهار پایه هستید اگر در یک لحظه، هم با سیم های فاز و هم با سیم های نول یا ارت تماس پیدا کنید دچار برقگرفتگی می شوید.

 

آیا می دانید که در کتاب آموزش برق ساختمان و سیستم های اعلان حریق مطالبی به مراتب خواندیتر و جذابتر را میابید. پس به این لینک هم سری بزنید.


سایت آموزش برق به کمک شما نیاز دارد. لطفاً چنانچه از محتوای آموزشی این صفحه رضایت دارید با فشردن کلید +G بالا در گوگل به این صفحه امتیاز بدهید. از اینکه به بهتر شدن این سایت کمک می کنید از شما سپاسگذاریم.
خرید آموزش نصاب طلایی دوربین مداربسته


45 سوال مطرح شده + پرسیدن سوال

  • با سلام خدمت مهندس بزرگوار
    علت خراب شدن زود به زود لامپها در لوستر چیه؟

    • سلام. اول از همه کیفیت پایین خود لامپ هاست. بعدش سرپیچ های بی کیفیتی که اتصال رو درست برقرار نمی کنن. و سوم شاید سرخط روشنایی و پریزها یکی باشه که این مورد هم زیاد باعث سوختن لامپ ها میشه.

  • سلام لامپ های لوستر خونم فلامینتی هست یه ساعت هاییی که روشنه شروع میکنه به پر پر کردن .استبلایزر هم اتداختم چون برق منطقه نوسان داره .ولی بازم پر پر میکنه البته ضعیف تر .به نظرتون چارش چیه .

    • سلام. یکی از لامپ هایی رو که پرپر می کنه باز کنید و در جای دیگری تست کنید، شاید مشکل از فیوز اون سرخط، یا کلید یا سرپیچ های لوستر باشه.

برای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.


مجوزهای فعالیت سایت آموزش برق


logo-samandehi

محصولات آموزش برق و سیستم های حفاظتی

هدیه رایگان سایت

هم می توانید از برق کشی لذت ببرید و هم از آن درآمد خوبی کسب کنید.
اگر:
کتاب آموزش جامع برق ساختمان را خوانده باشید. برای دریافت رایگان فصل اول این کتاب در ایمیل خود، کافیست آدرس ایمیلتان را وارد کنید.سایت های همکار


سایت کالنجی

آموزش برق در شبکه های اجتماعی